باغبانی بهشت زهرا | ساخت باغچه کنار مزار | آبیاری و نگهداری باغچه | کاشت گل و گیاه بهشت زهرا | کاشت درخت بهشت زهرا

باغبانی

در بهشت زهرا تهران مجموعه ما خدماتی باغبانی همچون ساخت باغچه کنار مزار و کاشت گل ، گیاه و درخت و در عین حال نگهداری و آبیاری گیاهان انجام می دهد.

طبیعت و زیبایی های آن همواره آرام بخش روح و روان انسان بوده است، یکی از این زیبایی های طبیعت گل و گیاه و درخت می باشد؛ با ساخت باغچه کنار مزار عزیز از دست رفته تان و کاشت گل و گیاه هم عشق و علاقه و محبتتان به آن مرحوم را نشان می دهید و هم هر بار که بر سر مزار می روید، این زیبایی و حس آرامش را به خودتان و دیگران هدیه می دهید.

پس بهتر است در محیط آرامستان، طبیعت را زنده نگه داریم تا هم تسکینی بر غم دوری عزیزمان باشد و هم آرامشی به روح آن عزیز هدیه کنیم.

مجموعه ایران مزار در حال حاضر در آرامگاه بهشت زهرا تهران مجموعه ای از خدمات باغبانی را به شرح زیر ارائه می دهد:

  • ساخت باغچه کنار مزار
  • کاشت گل و گیاه در بهشت زهرا
  • آبیاری و نگهداری باغچه
  • کودهی و تقویت خاک

 

ساخت باغچه یا گلدان کنار مزار

اگر سنگ مزار خود را قبلا سفارش داده اید و الان قصد اضافه کردن باغچه را به بالاسر یا کنار قبر دارید، با ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما با مراجعه رایگان به مزار و مشاهده فضای آن به شما، امکان درست کردن باغچه و ابعاد دقیق آن را اطلاع بدهند.

همچنین اگر در نزدیکی مزار مورد نظر شما فضای باغچه های عمومی بهشت زهرا وجود دارد، می توانید هر چقدر از آن فضا را که علاقه مند هستید را با سفال های رنگی زیبا و یا سنگ محیطی محصور شده ایجاد کنیم و سپس باغچه مورد نظر برای کاشتن گل و گیاه و درخت مورد نظر آماده می کنیم.

کاشت گل و گیاه و درخت در باغچه یا گلدان سنگ قبر

ایران مزار هر درخت و گیاهی که مدنظر شما برای باغچه تان است را تهیه کرده و می کارد، همچنین ما به شما گیاهان و درخت مناسب آرامستان ها را معرفی می کنیم .

نکته : اگر آبیاری و نگهداری از باغچه را به مجموعه ما نمی سپارید، حتما از درخت و گیاهانی که به آبیاری کمتر نیاز دارد استفاده کنید. 

آبیاری و نگهداری باغچه یا گلدان سنگ قبر

آبیاری به موقع درختان و گیاهان یکی از مهمترین دلایل سرسبزی و رشد آنان هست.

معمولا گیاهانی که خزان هستن ( فصل سرد برگ می ریزند ) بیشتر 6 ماه اول سال نیاز به آبیاری و نگهداری مداوم دارند همچنین در مورد کاشت نهال تا دو سال اول این امر واجب است وگرنه گیاه ریشه درست نمیدهد و بعد از مدتی خشک و یا ضعیف می شود .

کود دهی و تقویت خاک

گیاهان و درختان برای رشد و سلامت خود نیاز به آبیاری ، تغذیه و نور مناسب دارند. جهت تغذیه گل و گیاه و درخت باید خاکشان را تقویت کرد و اینکار جز از طریق کوددهی مناسب امکان پذیر نیست.

بهترین زمان جهت کود دهی و تقویت خاک فصل زمستان و بهار می باشد، اما در صورتی که تا الان اینکار را انجام نداده اید حتما در اولین فرصت انجام دهید و سپس بعد از آن به طور منظم در فصل زمستان یا بهار تمدید کنید.

یکی از عمده دلایل خشک شدن درخت ها، آبیاری کم در فصل گرما و عدم کود دهی مناسب است.

هزینه خدمات باغبانی بهشت زهرا:

  • ساخت باغچه کنار یا بالاسر قبر: هزینه ایجاد باغچه بستگی به مدل و ابعاد باغچه مورد نظر، جنس مصالح (سنگ، سفال یا… ) مورد نیاز متفاوت است، جهت استعلام قیمت این مورد لطفا با شماره 09101463780 تماس حاصل نمایید.
  • کاشت درخت و گل و گیاه در بهشت زهرا: این مورد هم مانند مورد قبل با توجه به نوع درخت و گل و گیاه مورد نظر جهت کاشت، فضا و ابعاد باغچه مورد نظر بستگی دارد، جهت آگاهی از قیمت کاشت گل و گیاه در بهشت زهرا تهران تماس بگیرید. 
  • آبیاری و نگهداری باغچه در بهشت زهرا: هزینه آبیاری گل و گیاه و گلدان بالاسر مزار ماهیانه 50 هزار تومان و هزینه آبیاری درخت ها و باغچه های کنار مزار ماهیانه 100 هزار تومان می باشد.
  • کودهی و تقویت خاک: هزینه هر بار سفارش این خدمت مبلغ 70هزار تومان می باشد.

 

برای آشنایی با گیاهان و درختان مناسب قبرستان به پست زیر مراجعه کنید به علت آبیاری کم مجموعه آرامستان ها از گونه گیاهی که با کمبود آب سازگار باشد انتخاب کنید.

اسکرول به بالا